Lista aktualności Lista aktualności

W Nowy Rok wchodzimy z optymizmem

Życzymy wszystkim pomyślnej realizacji Noworocznych planów oraz wielu szczęśliwych chwil spędzonych z rodziną na łonie natury.

To nie był dla nas łatwy rok. Jeszcze niedawno dziwiliśmy się, jak bardzo opadły wody w jeziorach i rzekach, dzisiaj ze skrajnej suszy doczekaliśmy się skrajnej wilgoci.

Wystąpiły też zjawiska pozytywne. Przede wszystkim mokra pogoda ograniczyła rozwój przypłaszczka granatka. W poprzednich latach musieliśmy usuwać drzewa, które osłabione przez suszę i patogeny grzybowe traciły naturalną odporność i padały ostatecznie zaatakowane przez tego groźnego szkodnika drzewostanów sosnowych. Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że gradacja wyhamowała.

Mieliśmy niebywałe szczęście, że ominęła nas sierpniowa nawałnica. Po sąsiedzku wiatr połamał i przewrócił całe połacie lasu, u nas cudem nic złego się nie wydarzyło.

Wszystkie te sprawy, razem ze starym rokiem, odchodzą powoli do historii. Jeszcze pozostaje nam tylko zakończyć bieżące prace i wygląda na to, że będziemy mogli łagodnie rozpocząć wykonanie noworocznych zadań. Tym razem przejście będzie łagodniejsze niż zwykle, ponieważ obowiązują podpisane z Zakładami Usług Leśnych umowy dwuletnie.

Patrzymy z optymizmem na zbliżający się Nowy Rok. Czeka nas przeprowadzka do nowej siedziby i z pewnością szereg nowych wyzwań. Musimy wypełnić wszystkie powierzone zadania związane z gospodarką leśną i zachowaniem trwałości lasów. Czytelnikom życzymy pomyślnej realizacji Noworocznych planów, oraz wielu szczęśliwych chwil spędzonych z rodziną na łonie natury.